Polski

sprawdź czas zwiedzania

Lubisz chodzić własnymi ścieżkami? Chcesz opracować samodzielnie plan zwiedzania krośnieńskiej Starówki? Potrzebujesz poznać czas zwiedzania najważniejszych punktów znajdujących się na Rynku? Dobrze trafiłeś.Zwiedzanie Centrum (budynek główny wraz z piwnicami przedprożnymi) trwa około 2 godzin, a samego budynku głównego około 1,5 godziny. Zwiedzanie odbywa się pod opieką przewodnika.
Wieża jest jedną z najbardziej charakterystycznych budowli miasta, rzec by można, że jego symbolem. Do tego symbolem w pełni dostępnym dla zwiedzania i gwarantującym niezrównane wrażenia widokowe. Zapraszamy do wirtualnego zwiedzenia wieży i sprawdzenia, co z niej widać.
Jeden z najcenniejszych zabytków Podkarpacia, pod względem bogactwa wnętrza zalicza się do perełek krajowych. Skrywa bowiem ów wspaniały, gotycki kościół, unikatowe skarby, pamietające okres największej prosperity miasta. Zobacz wirtualny spacer po zabytku.
Jak jak Werona jest miastem słynnych kochanków – Romea i Julii, których śladem co roku podążają tysiące turystów, tak Krosno chlubi się podobną romantyczną parą. To Stanisław i Anna, spoczywający w Kaplicy Oświęcimów.

Muzeum, mieszczące się w dawnej siedzibie fabryki zegarów wieżowych, jest doskonałą propozycją dla wszystkich gotowych poznać jak, dlaczego i na jakiej zasadzie coś działa, szczególnie jeśli chcieliby przy okazji wiedzieć, jak to drzewiej działało...

Niezwykłe muzeum, które w jednym miejscu gromadzi tak różnorodne pamiątki przeszłości, że każdy na pewno znajdzie tu coś dla siebie. Czy to miłośnik szkła i nafty, czy… Chopina. Pospaceruj wirtualnie po muzeum.


Krośnieński rynek należy bez wątpienia do najpiękniejszych miejsc w regionie, jest sercem miasta bijącym nieprzerwanie od czasów lokacji Krosna, tętniącym życiem i dziś, jako miejsce spacerów, imprez plenerowych i odwiecznych interesów. Pospaceruj wirtualnie po krośnieńskiej Starówce.

Po ostatniej rewitalizacji zachwyca odnowionymi fasadami kamienic, nowym brukiem i stylowymi latarniami a liczne tu kawiarenki i restauracje zachęcają do spędzenia na nim dłuższego czasu.
Kliknij, by dowiedzieć się więcej, co możesz jeszcze zobaczyć w obrębie Rynku.