Polski Language

Iwonicz Zdrój

Miejscowość uzdrowiskowa Iwonicz-Zdrój oferuje turystom wiele atrakcji. Położona na skraju Beskidu Niskiego odznacza się wyjątkowymi walorami krajobrazowymi, przyrodniczymi i klimatycznymi. Rozległe masywy leśne, będące pozostałością dawnej puszczy karpackiej, nie tylko wzbogacają pejzaż Iwonicza i południowych rejonów gminy, ale przede wszystkim decydują o istnieniu specyficznego mikroklimatu posiadającego leczniczy, uzdrowiskowy charakter.
Widok z lotu ptaka Iwonicz Zdrój
Wirtualny spacer po Iwoniczu-Zdroju


Iwonickie wody jodowe znane były już w XVI w. kiedy to opisał je nadworny lekarz króla Stefana Batorego - Wojciech Oczko. W wydanym w 1578 r. dziele Cieplice zwrócił uwagę na walory tutejszych wód mineralnych. W Pijalni Wód Mineralnych położonej w centrum uzdrowiska z wnętrzem stylizowanym na oranżerię, mamy niepowtarzalną okazję zasmakować się w iwonickich wodach leczniczych.

Znajduje się tam też sklep firmowy produktów leczniczych i kosmetycznych „Iwoniczanka” oraz galeria sztuki.


Zobacz mapę Iwonicza Zdroju

W ciągu pieszym prowadzącym do źródła Bełkotka na rozwidleniu Alei Naftowej i Alei Wincentego Pola w Iwoniczu-Zdroju zostały zlokalizowane cztery drewniane wolnostojące tężnie solankowe. Każda z tężni jest o wymiarach 8,00 m długości, 1,00 m szerokości i 4,00 m wysokości wypełnione tarniną wierzbową.


Tęznia solankowa Iwonicz Zdrój
Więcej ciekawostek, a także aktualne informacje o bazie noclegowej, szlakach turystycznych oraz trasach rowerowych w Iwoniczu Zdroju, znajdziecie tutaj.
Sprawdź połączenia z Krosna do Iwonicza Zdroju 

Zobacz zdjęcia