Polski

Wystawa malarstwa Sebastiana Brożyny

Miejsce: Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, Galeria pod żyrandolem, ul. Kolejowa 1, Krosno
Wystawa czynna: do 13 listopada 2020
Spotkanie autorskie: 9 października 2020, godzina 17.30
Szczegóły: www.rckp.krosno.pl
Wstęp: wolny


Wystawa malarstwa

Po raz pierwszy krośnieńska publiczność będzie mogła zobaczyć dzieła artysty podczas jego indywidualnej wystawy. Dla artysty malarstwo jako jedna z dziedzin sztuki okazała się niewystarczająca, dlatego zaczął przekraczać granice środków wyrazu, łącząc ze sobą rożne media. W tym przypadku jest to malarstwo i przedmioty z odzysku. To, co dla innych jest nieistotne, dla niego staje się treścią.

Sebastian Brożyna

Urodzony w 1979 roku w Sanoku. Absolwent PWSZ w Sanoku (licencjat z malarstwa w pracowni profesora Antoniego Nikla, 2005). Dyplom z malarstwa w pracowni profesora Stanisława Białogłowicza uzyskał w roku 2007 (Instytut Sztuk Pięknych, Uniwersytet Rzeszowski). Uprawia malarstwo olejne i techniki własne. Zajmuje się także grafiką (druk wypukły).
Autor - gitarzysta - kompozytor - samozwańczy poeta. Członek grupy efemerydy - Grupa 110 oraz twórca Zespołu Niespokojnych Słów. Mieszka, pracuje i tworzy w Zabłotcach k/Sanoka. Jego prace znalazły miejsce w zbiorach prywatnych w Polsce, Niemczech i Norwegii.Dodatkowe informacje:
wydarzenie odbywa się w reżimie sanitarnym zgodnie z wytycznymi GIS. Do odwołania obowiązuje nakaz zasłaniania nosa i ust oraz dezynfekcja rąk. Dbajmy o bezpieczeństwo swoje oraz innych.