Polski

Karpackie Klimaty 2019

Karpackie Klimaty to jedna z największych imprez plenerowych regionu, rozgrywająca się corocznie w końcu sierpnia na wspaniałym krośnieńskim Starym Mieście.


 Przez trzy dni kończącego się lata miasto podejmuje gości z całych Karpat - Ukrainy, Węgier, Rumunii, Czech, Słowacji i Polski oraz zaprzyjaźnionych Niemców i Włochów - wszyscy prezentują najstarsze tradycje swoich regionów i najnowsze dokonania swoich artystów. Przy porywających dźwiękach folkowej muzyki, odwiedzający mogą spróbować niezliczonych karpackich przysmaków, nabyć oryginalne rękodzieło a także degustować wspaniałe węgierskie wina.


Karpackie Klimaty

Imprezą równoległą jest bowiem Festiwalu Win Węgierskich organizowany przez Stowarzyszenie „Portius”, dzięki któremu rynek zamienia się w godnych Księgi Guinnessa rozmiarów salę biesiadną, pełną najlepszych trunków z tradycyjnych węgierskich regionów winiarskich, uzupełnianych przez winiarzy z innych stron Karpat.Karpackie Klimaty to nie tylko koncerty i degustacje, to także liczne wystawy, wykłady, przedstawienia i szereg innych wydarzeń artystycznych, w które zaangażowane są wszystkie instytucje kulturalne miasta. Podczas trwania święta odbywa się także konkurs na Ulubiony Chleb Krośnian, bieg uliczny o Skarb Portiusa, imprezy w Centrum Dziedzictwa Szkła a wszystko to przy dźwiękach wspaniałej muzyki na żywo i strumieniach lejącego się Tokaju.


Karpackie Klimaty
 

Karpackie Klimaty to jedyna w swoim rodzaju impreza w Polsce, stająca się wielkim świętem całego Regionu Karpackiego, które przyciągnie do miasta rzesze turystów z całej Europy. Nie zwlekaj zatem i już dziś zarezerwuj nocleg na koniec sierpnia, albowiem już niedługo może to nie być możliwe…